image

Pellet Warszawa

Gdzie kupić sprawdzony brykiet i pellet?

Zamów opał na DobryBrykiet.pl - najlepszy brykiet i pellet z dowozem do Twojego domu. Dysponujemy własnym transportem. Dowozimy nasz towar w okolicach Warszawy do takich miejscowości jak Pruszków, Łomianki, Nowy Dwór Mazowiecki, Stare Babice, Grodzisk Mazowiecki, Błonie.


Pellet dębowy, 8mm – paleta

1 550,00 

Więcej infomracji

Pellet „Włoch” sosna, 6mm – paleta

1 425,00 

Więcej infomracji

Pellet dębowy, 8mm – worek

23,30 

Więcej infomracji

Pellet „Włoch” sosna, 6mm – worek

22,00 

Więcej infomracji

Pellet Warszawa i okolice

Nasza firma od wielu lat zajmuje się sprzedażą czystego i ekologicznego opału, jakim jest pellet. Można śmiało powiedzieć, że jesteśmy specjalistami, jeśli chodzi o wybór pelletu dobrej jakości i w rozsądnej cenie. Nasz firma zlokalizowana jest pod Warszawą. Chętnie dostarczamy pellet własnym środkiem transportu, pod wskazany adres w Warszawie i okolicach. Wiemy, że zaopatrzenie w pellet ma bezpośredni związek z ogrzewaniem domu lub biura, dlatego zamówienia realizujemy w 24 godziny. Jeżeli zależy Ci na szybszym otrzymaniu towaru zadzwoń do nas, a my postaramy się dowieźć zamówienie w 3 godziny. Obsługujemy wszystkie miejscowości koło Warszawy.

Stworzyliśmy sklep internetowy, w którym można zakupić pellet na palecie lub w mniejszych ilościach, pakowany w worki po kilkanaście kilogramów. Zależało nam na tym, aby zadbać o wygodę i komfort naszych klientów, którzy lubią szybkie zakupy online. Jeśli jednak preferujesz kontakt bezpośredni to zapraszamy do składania zamówień telefonicznie.

Jesteśmy rzetelną i solidną firmą. Zależy nam na dobrej i długoletniej współpracy zarówno z firmami, jak i klientami indywidualnymi. Chętnie dostarczamy najwyższej jakości pellet w przystępnych cenach.

Dlaczego warto wybrać pellet?

Wybranie pelletu zamiast tradycyjnych paliw, takich jak węgiel czy gaz, wiąże się z wieloma korzyściami. Pellet to nie tylko ekologiczny materiał, ale przede wszystkim wydajny i czysty opał.

Sprzedawany przez nas pellet, który znajdziesz w tej kategorii spełnia najwyższe normy jakościowe. Obecnie oferujemy pellet „Włoch” sosnowy 6mm oraz pellet dębowy 6 i 8 mm.

Czym jest pellet? Pellet powstaje z biomasy i ma wygodną formę granulatu o przekroju 6-8 mm. Opał ten produkuje się z odpadów drzewnych, słomy, wierzby energetycznej, trawy i innych, ale w naszym kraju najbardziej popularny jest pellet pozyskiwany z trocin drzewnych. Podczas procesu produkcji nie używa się żadnych sztucznych substancji. Granulat pelletu powstają pod wpływem działania sił mechanicznych. Dzięki tak skoncentrowanej formie pellet ma dużą wartość energetyczną.

Jakie są zalety pelletu? Pellet ma zerowy bilans emisji dwutlenku węgla tzn. że podczas spalania emituje tyle dwutlenku ile drzewo rosnące potrzebuje do realizacji procesu fotosyntezy. Nie wydziela żadnych substancji smolistych, a po jego spaleniu pozostaje zaledwie 0,4% popiołu, który to można wykorzystać jako nawóz w ogrodzie. Dodatkowo pellet stosowany w nowoczesnych kotłowniach pozwala całkowicie zapomnieć o ogrzewaniu i „dokładaniu” do pieca. Kocioł na pellet wyposażony jest w automatyczny podajnik, którego załadowanie ( w zależności od wielkości zasobnika) starcza nawet do 2 tyg. Tego typu kotły są w pełni zautomatyzowane, dostosowują temperaturę, a co za tym idzie spalanie do pogody panującej na dworze. Komfort użytkowania kotła na pellet jest więc naprawdę wysoki.

Kotły na pellet a dofinansowanie

Od 2018 roku działa program „Czyste Powietrze”. Jego celem jest zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Przez najbliższe lata (do 2029 roku) właściciele nieruchomości będą mogli skorzystać z dofinansowania na modernizację instalacji CO i kotłowni, montaż instalacji fotowoltaicznej, modernizację termiczną budynku i inne usprawnienia. Wszystko po to, abyśmy my i przyszłe pokolenia oddychali czystym powietrzem.

Program dokładnie określa jakie urządzenia grzewcze mogą być zakwalifikowane do dofinansowania. Bardzo się cieszymy, że pellet ma swoje miejsce w programie. Nie mogło być inaczej skoro jest paliwem ekologicznym i ekonomicznym. Na instalację kotła na pellet drzewny można otrzymać w ramach poziomu podstawowego programu zwrot 30% nakładów, czyli maksymalnie 6000 zł., a jeśli chodzi o poziom podwyższony jest to zwrot do 60% kosztów, ale nie więcej niż 12 000 zł. Warto więc skorzystać z otwierających się możliwości i wymienić stary piec na kocioł ekologiczny, ekonomiczny i komfortowy. Warto zapoznać się z warunkami programu. Ilość otrzymanych funduszy zależy od wysokości dochodu, stopnia modernizacji i rodzaju nowego źródła ciepła.

Jeżeli zainwestujesz w kocioł na pellet, to my chętnie będziemy Ci dostarczać najwyższej jakości pellet drzewny.